В ефірі програми «Тема дня» на телеканалі «Скіфія» обговорили питання нелегальної зайнятості на ринку праці Херсонщини

05 вересня 2018

31 серпня 2018 року заступник начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Леся Олішевко в ефірі програми «Тема дня» на телеканалі «Скіфія» розповіла про нелегальний ринок праці  на Херсонщині.

У своєму виступі посадовець зосередила увагу на основних чотирьох формах прояву незадекларованої праці, які зустрічаються в нашій області та схеми, які використовують роботодавці у разі залучення до роботи нелегальних працівників та «тінізації» зарплати, зокрема це:

– неформальна зайнятість у формальному секторі економіки;

– приховування частини відпрацьованого часу та заробітної плати від державних органів влади;

– маскування фактичних трудових відносин під виглядом інших організаційно-правових форм;

– зайнятість у неформальному секторі економіки.

Враховуючи  специфіку регіону та детальний аналіз раніше виявлених та найбільш характерних порушень слід зазначити, що найбільші ризики «тінізації» ринку праці залишаються у сфері торгівлі, сільському господарстві переважно у приватних фермерських господарствах, курортній сфері, сфері надання індивідуальних послуг. Масове використання неформальної зайнятості та ризики, пов’язані із цим мають сезонний характер.

«Звичайно, подолання прихованої зайнятості та легалізація трудових відносин, являється одним із головних, важливих та пріоритетних напрямків нашої роботи, для забезпечення соціально – економічного розвитку області» – відзначила Леся Олішевко.

Однак, попри те, що робота державних органів влади у цьому напрямку дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто підключитися до вирішення цієї проблеми.

Важливо, щоб роботодавці, працівники та суспільство загалом усвідомили ризики для них же практикування незадекларованої праці, а отже свідомо, вмотивовано і добровільно оформили свої трудові відносини.

Суспiльство має усвiдомити, що легалізація трудових відносин і заробітних плат – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас! І вирiшувати цю пробему треба спільними зусиллями –  як державі, так і самим працівникам.

Закликаю оформити з працівниками саме трудові договори. Лише той  працівник, який працює за умовами трудового договору є соціально захищеним!