Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області розповіли працівникам ПрАТ «ФРІДОМ ФАРМ ІНТЕРНЕШНЛ» про дотримання вимог чинного законодавства в період трудової діяльності

13 грудня 2019

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права головними державними інспекторами Головного управління Держпраці у Херсонській області Людмилою Яремчук та Наталею Івановою проведено   зустріч з робітниками ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл».

Мета візиту – висвітлення питань державної політики щодо захисту працівників у сфері законодавства про працю, охорони праці,  загальнообов’язкового державного соціального страхування та торгівлею людьми.

Під час спілкування, слухачам було наголошено на дотриманні  вимог чинного законодавства в період трудової діяльності, а також на необхідності дбати про безпеку здоров’я особисту і оточуючих  людей в процесі праці.

Державні інспектори розповіли про вимоги законодавства в частині дотримання порядку оформлення трудових відносин. Роз’яснено, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, на відпочинок, гідну пенсію в майбутньому, страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття, тощо. Не оформлення трудових відносин позбавляє найманого працівника права вимагати від роботодавця належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому, ніж встановлено державою.

Разом з тим, фахівці Головного управління звернули увагу присутніх на  види трудових договорів, їх переваги та недоліки, акцентували увагу на тому, що прийняття на роботу під виглядом стажування, без належного оформлення та без проведення відповідної оплати є порушенням трудових прав працівників.

Також, інспекторами було висвітлено питання про  таке  явище як «торгівля людьми», яке все частіше можна почути з радіопередач, з телевізійних програм, навіть, у соціальних мережах з`являються відео ролики. Фахівці наголоси на те, як потурбувати про власну безпеку та привели приклади.

Наприкінці зустрічі всім присутнім була надана методично-консультативна допомога та  надані відповіді на хвилюючі питання.