ГУ Держпраці провело семінар-навчання для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад

26 липня 2018

В Головному управлінні Держпраці у Херсонській області відбулося навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування з питань їхніх повноважень, порядку проведення інспекційних відвідувань та вимог  трудового законодавства.

Перший заступник начальника Головного управління Тамара Франкевич закликала представників органів місцевого самоврядування активно проводити інформаційно-роз’яснювальну діяльність серед роботодавців, спрямовану на попередження вчинення порушень вимог законодавства про працю, та інспекційні відвідування.

Фахівці Головного управління зазначили присутнім, що органам місцевого самоврядування делеговано повноваження контролю за додержанням законодавства про працю в трьох напрямках: своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин. Ці питання є пріоритетними на державному рівні та потребують ефективного вирішення вже сьогодні.

Також інспекторів праці ОТГ поінформовано про вимоги при оформленні документів та підстави для проведення інспекційних відвідувань. Інспекторам наголошувалось, що тривалість інспекційного відвідування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб’єктів мікро- та малого підприємництва — двох робочих днів.

На завершення, фахівці ГУ Держпраці надали кваліфіковані відповіді на всі запитання, що хвилювали інспекторів праці.

До слова, з метою виконання делегованих повноважень із 27 ОТГ та 4 міст обласного значення у 10 органів місцевого самоврядування  Херсонської області прийнято рішення про створення посади інспектора, не прийнято рішення у 5, по решті ОТГ питання або на розгляді або не розглядається взагалі.

Слід зауважити, що введення посади інспектора з питань праці вкрай необхідне саме для органів місцевого самоврядування. Це надає можливість своїми силами вирішити питання щодо контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізацією трудових відносин в районі.