Херсонщина – Про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин у сфері транспорту та кур’єрської діяльності

16 листопада 2020

Фахівці Головного управління протягом двох тижнів на території Херсонської області проводили активну інформаційно-роз’яснювальну роботу під час якої консультували роботодавців та працівників, що здійснюють діяльність у сферах транспорту та кур’єрської діяльності, про переваги легалізації трудових відносин та неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових договорів.

Головна мета даних заходів – привернути увагу населення до проблеми нелегального працевлаштування, розповісти про важливість укладення трудового договору та його переваги як для роботодавців і працівників, так і для суспільства в цілому.

Враховуючи обмеження, встановлені постановою кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами), інформаційна та роз’яснювальна робота проводилась як індивідуально так і колективно, переважно дистанційно, у тому числі онлайн, засобами телефонного зв’язку, шляхом направлення електронних та поштових листів, нарад, «круглих столів», тематичних повідомлень у друкованих ЗМІ, на сайті та сторінці у facebook Головного управління та соціальних партнерів й шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності.

В період роз’яснювальної роботи превентивними заходами було охоплено близько 329 суб’єктів господарювання, які надають послуги у сфері транспорту та кур’єрської діяльності, та їх працівників

Роботодавці були поінформовані про наслідки використання незадекларованої праці з наголосом на відповідальності, їм були роз’яснені  вимоги і процедура оформлення працівників, відповідно до норм чинного законодавства

Працівники дізнались про ризики і негативні наслідки у разі згоди на «нелегальну» роботу та отримання заробітної плати у «конверті».

Також приділялась увага питанням необхідності дотримання інших норм трудового законодавства, серед яких дотримання строків виплати заробітної плати, мінімальних гарантій при здійсненні її виплати, встановлення тривалості робочого часу та часу відпочинку, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці тощо.

Закликаємо всіх суб’єктів господарювання оформити з працівниками трудові договори у відповідності до норм та порядку чинного законодавства. Трудовий договір однаково потрібен як найманому працівникові, так і роботодавцю. Він забезпечує баланс інтересів двох сторін, захищаючи кожну з них, поєднуючи права з обов’язками.