Круглий стіл на тему: «Оформлення трудових відносин»

24 січня 2020

24 січня 2020 року головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно- правових актів Світлана Шевцова прийняла участь круглому столі з суб’єктами господарювання, які проводять діяльність по зберіганню та обігу масла солодковершкового на території міста Херсон та постачальників продуктів харчування в навчальні заклади міста.

Захід проведено за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Під час зустрічі фахівець роз’яснила присутнім норми законодавства про працю, в частині оформлення трудових відносин.

«Так, трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін», – зазначила фахівець.

Разом з тим, вона наголосила: «Відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

На останок Світлана Шевцова наголосила на відповідальності за використання праці неоформлених працівників.

Зустріч пройшла в конструктивній та дружній атмосфері. Учасники заходу висловили сподівання на проведення таких зустрічей в подальшому.