На карантині: що варто знати про дистанційну роботу та оплату праці

26 березня 2020

Які права та обов’язки має робітник під час надзвичайної ситуації та карантину? Як без порушення законодавства має бути організована робота в таких умовах? Про це 25-го березня говорили в програмі «Тема дня» на телеканалі UA: Херсон.

Так, начальниця управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Світлана Марієнчук зазначила, що відпустка без збереження заробітної плати – це право працівника, а не його обов’язок. Тобто, роботодавець надає відпустку без збереження заробітньої плати лише за письмовою згодою, яка подається у формі заяви:

«Якщо працівник не складе заяву в письмовій формі, роботодавець не має права змусити його це робити, незалежно від форми власності підприємства. Також, враховуючи ті зміни, які було винесено до закону від 17-го березня № 530, працівник може взяти відпустку за власний рахунок на період усього карантину. При чому цей період не сумується із його щорічною відпусткою без збереження заробітної плати».

Заступниця директора Регіонально центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській област Олена Іпатенко звернула увагу працівників щодо оформлення трудових відносин дистанційно:

«Якщо ви переведені на дистанційну роботу, то вимагайте у своїх роботодавців, щоб це було оформлено офіційно, щоб потім не сталося ситуації, що вас звільнять за прогул або відсутність на своєму робочому місці! Це дуже важливо! Треба звертати увагу на те, щоб усе було офіційно задокументовано».

Разом з тим Олена Іпатенко підкреслила, що дистанційна робота не впливає на оплату праці. Якщо співробітник, який перебуває на дистанційній роботі, виконує всю передбачену його посадовими обов’язками роботу, оплата здійснюється повністю:

«Це потрібно вказати у розпорядженні про дистанційне переведення особи із зазначенням, що оплата здійснюється у повному обсязі. Також Кодексом законів про працю до одного місяця працівник може бути переведений на іншу посаду. Але заробіток за ним зберігається не нижчий, ніж на його посаді».