Переваги офіційного працевлаштування роз’яснено тимчасово безробітним смт Велика Лепетиха

19 грудня 2019

На базі Великолепетиської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості, за участі представника ГУ Держпраці, з тимчасово безробітними громадянами проведено семінар.

На цій зустрічі обговорювали питання щодо пріоритету офіційного працевлаштування.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Херсонській області Валентина Корнієнко акцентувала увагу слухачів на належному ставленні до своїх прав.

«Лише при належному ставленні до своїх прав працівник буде забезпечений державними гарантіями, а саме: своєчасна виплата заробітної плати не нижче гарантованого мінімального розміру, захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок, безпечні умови праці, оплата тимчасової непрацездатності, виплата при нещасному випадку на виробництві, або професійному захворюванні. Допоки ви працюєте неофіційно, ви себе позбавляєте законного права на основну та додаткові відпустки, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомоги по безробіттю, тощо», – наголосила Валентина Корнієнко.

В підсумку інспектором зауважено, що відповідно до ст. 24 КзпПУ працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника.