Працівникам закладів освіти роз’яснено щодо обліку використання робочого часу та оплати праці в період самоізоляції

01 грудня 2020

З метою попередження порушення вимог законодавства про працю в частині дотримання мінімальних гарантій при нарахуванні заробітної плати працівникам закладів освіти  Каланчацької ОТГ головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів управління з питань праці Надією Дудченко проведено семінар з керівниками та бухгалтерами закладів освіти.

Під час семінару було розглянуто питання з оплати  праці роботи в надурочний час, роботи у святкові і неробочі дні, оплата праці у нічний час та нарахування індексації заробітної плати.

Найбільше керівників та бухгалтерів закладів освіти цікавило питання нормування робочого часу сторожів та оплата праці за підсумованим обліком робочого часу. Також «болюче» питання у керівників закладів освіти це – облік використання  робочого часу та оплата праці працівників, які перебувають на самоізоляції після контакту з хворими на COVID-19.

Надія Дудченко наголосила, що працівники, які контактували з хворими на COVID-19 та мають намір самоізолюватись, повинні звернутись до лікаря про отримання лікарняного листа. Тільки після отримання керівником закладу освіти чи бухгалтером лікарняного листа можна нараховувати допомогу з тимчасової втрати працездатності.

У випадку, коли лікар не вбачає такої необхідності та не надає лікарняний лист,  а працівник настоює на своєму, що хоче самоізолюватись, керівник установи може запропонувати використати під час ізоляції частину основної відпустки, або відпустку без збереження заробітної плати з поміткою на період карантину з чітко зазначеними датами початку та закінчення такої відпустки.