Про результати роботи управління з питань праці

14 вересня 2018

Протягом серпня 2018 року посадовими особами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Херсонській області здійснено 85 заходів контролю з питань додержання законодавства про працю, з них: проведено 2 перевірки та 82 інспекційні відвідування.

За результатами проведених контрольних заходів у 56 роботодавців, виявлені порушення законодавства про працю. Посадовим особам, які допустили порушення: внесено 76 приписів, складено 7 протоколів про притягнення керівників до адміністративної відповідальності, внесено 21 пропозицію про застосування дисциплінарної відповідальності. Також, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів.

Прийнято 59 рішень, щодо розгляду справ про накладення фінансових санкцій, відповідно до статті 265 КЗпПУ за порушення законодавства про працю та винесено постанов на загальну суму 7 млн. 740 тис. 117  грн.

Питання належного оформлення трудових відносин вивчається на всіх об’єктах відвідування.

Протягом минулого місяця державними інспекторами встановлено 17 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин.

Виявлено 90 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин, з них: 16 осіб виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору, 74 особи без укладення трудового договору. Крім того, контрольними заходами встановлено, що 108 осіб були допущені до роботи без повідомлення ДФС.

Інспектори праці оперативно реагують на скарги і звернення, що надходять від працівників, права яких порушуються. Так, головними державними інспекторами надано 356 консультацій та розглянуто 118 документів й звернень. Прийнято участь у 85 семінарах, нарадах з питань трудового законодавства.