Роботодавець використовував найману працю без оформлення трудових відносин

30 жовтня 2018

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р. «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» фахівці ГУ Держпраці у Херсонській області спільно з фіскальною службою провели інспекційне відвідування у фізичної особи підприємця, що має мережу торгівельних точок та здійснює свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Під час контрольного заходу інспектори встановили факт використання праці без належного оформлення трудових відносин з двома працівниками.

Інспекторами складено акт інспекційного відвідування та припис на усунення виявлених порушень.

Наразі вирішується питання стосовно застосування штрафних санкцій відповідно до чинного законодавства.

Головне управління Держпраці нагадує, відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.