Роботодавцям м. Херсона роз’яснено норми трудового законодавства

30 травня 2019

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Так, на базі Херсонського обласного центру зайнятості, за участі головного державного інспектора відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відбувся семінар для роботодавців м. Херсона.

Під час заходу інспектор розповів про порядок ведення трудових книжок, надання основних, додаткових та неоплачувальних відпусток.

Крім того, було акцентовано увагу щодо прийняття на роботу і заборони звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей.

«Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю», – зазначив державний інспектор з питань праці.

Фахівець закликав роботодавців проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників, та нагадав про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали кваліфіковані відповіді.