Семінар з роботодавцями м. Херсон: звільнення працівника за прогул

24 липня 2019

На базі Херсонського міського центру зайнятості, за участі Заступника начальника управління-начальника відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління з питань праці Лесі Олішевко, відбувся семінар для роботодавців м. Херсона.

Під час заходу фахівець повідомила присутнім про порядок та процедуру розірвання трудових відносин з ініціативи роботодавця. Зокрема, вона акцентувала увагу на алгоритмі дій під час звільнення працівника за прогул.

«Відсутність працівника на робочому місці як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин є порушенням трудової дисципліни. Такі дії (бездіяльність) кваліфікуються як прогул і, як наслідок, — притягнення до дисциплінарної відповідальності», — зазначила Леся Олішевко.

За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення:

  • догана;
  • звільнення.

Так, необхідно задокументувати факт відсутності працівника на роботі (доповідна записка безпосереднього начальника працівника про відсутність працівника на роботі, акт про відсутність на робочому місці, підписаний комісією, що складається не менше, ніж з трьох осіб, пояснення працівників тощо). У акті зазначаються дні коли працівник фактично був відсутній на роботі. Факт відсутності працівника на робочому місці обов’язкове має бути відображений у табелі обліку робочого часу.