Суб’єктам господарювання у сфері торгівлі товарами та послугами акцентовано на належному оформленні трудових відносин

29 січня 2020

В рамках інформаційної кампанії, на виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.20 № 2313/0/1-20 «Про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами», на базі Херсонського міського центру зайнятості відбувся вебінар для роботодавців Херсонщини за участю представників Головного управління Держпраці у Херсонській області.

Участь у заході прийняли 316 роботодавців області, які працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, готельного та ресторанного бізнесу.

Під час вебінару розглядались питання дотримання законодавства про оформлення трудових відносин, ризиків та відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці, неприпустимості найму працівників без оформлення трудових відносин та неухильне дотримання законодавчих вимог щодо укладання трудового договору та охорони праці на підприємстві.

Заступник начальника управління з питань праці-начальник відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Леся Олішевко наголосила на особливостях та підставах проведення інспекційних відвідувань. Роз’яснила права та обов’язки роботодавців під час проведення таких відвідувань.

Зокрема, посадовець нагадала роботодавцям про необхідність перевірки посвідчення інспектора праці.

«Якщо до Вас завітав інспектор, Ви можете одразу перевірити на офіційному сайті Державної служби України з питань праці інформацію щодо дійсності його посвідчення, а також переконатися, що ця особа є штатним інспектором та уповноважена на проведення перевірки».

В свою чергу, заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки — начальник відділу нагляду в промисловості Оксана Овчарук наголосила, на необхідності дотримання вимог охорони праці, зокрема, під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

Фахівець зазначила, що керівник та призначені ним посадові особи є відповідальними за безпечну експлуатацію машин, механізмів устаткування підвищенної небезпеки та повинні пройти навчання в галузі здійснення відповідних робіт.

Протягом двох годин фахівці надавали вичерпані відповіді на питання роботодавців.