У Нововоронцовському районі робоча група з питань легалізації зарплати провела роз’яснювальну роботу у сфері сільського господарства

21 серпня 2019

21серпня 2019 року державний інспектор ГУ Держпраці у Херсонській області Аліна Байрак прийняла участь у роботі робочої групи з питань легалізації заробітної плати та дотримання норм трудового законодавства Нововоронцовської РДА у сфері сільського господарства.

Під час якого з роботодавцями було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, щодо дотримання вимог трудового законодавства.

На питання яке найбільш цікавило роботодавців “особливості працевлаштування та робота сезонних працівників”  фахівець роз’яснила:

Відповідно до частини 2  статті 23 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) дозволяється укладати трудовий договір на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, з урахуванням характеру наступної роботи. Спеціальних норм по відношенню до сезонних працівників КЗпП України не визначено. Процедура оформлення на роботу сезонних працівників проводиться у загальновстановленому порядку: працівник пише заяву про прийом на роботу; на підставі заяви роботодавець видає наказ про прийом на роботу; працівник своїм підписом підтверджує факт того, що він ознайомлений з наказом і згоден з умовами, визначеними в наказі; вноситься запис до трудової книжки працівника.

Крім того було роботодавцям роз’яснено, що  на сезонних працівників розповсюджуються умови і положення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору, що діють на підприємстві (тривалість робочого часу і відпочинку, оплата праці, матеріальне стимулювання, умови і охорона праці тощо).

Також інспектором було звернуто увагу, що відповідно до частини 9 статті 6 Закону України «Про відпустки» сезонним працівникам  відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу.

Разом з тим, працівники мають право на оплату тимчасової непрацездатності, у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».