Зустріч представників Головного управління Держпраці у Херсонській області з слухачами ДНЗ «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»

10 грудня 2019

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в ДНЗ «Херсонському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» проведено   зустріч із слухачами центру на передодні їхньої виробничої практики.

Мета візиту – висвітлення питань державної політики щодо захисту працівників у сфері законодавства про працю, охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Під час спілкування, слухачам було наголошено на дотриманні  вимог чинного законодавства в період трудової діяльності, а також на необхідності дбати про безпеку здоров’я особисту і оточуючих  людей в процесі праці.

Державні інспектори розповіли про вимоги законодавства в частині дотримання порядку оформлення трудових відносин. Роз’яснено, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, на відпочинок, гідну пенсію в майбутньому, страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття, тощо. Неоформлення трудових відносин позбавляє найманого працівника права вимагати від роботодавця належних умов праці, оплати праці на рівні не нижчому, ніж встановлено державою.

Разом з тим, фахівці Головного управління звернули увагу присутніх на  види трудових договорів, їх переваги та недоліки, акцентували увагу на тому, що прийняття на роботу під виглядом стажування, без належного оформлення та без проведення відповідної оплати є порушенням трудових прав працівників.

Наприкінці зустрічі всім присутнім була надана методично-консультативна допомога та  надані відповіді на хвилюючі питання.