Головним управління Держпраці у Херсонській області розпочато перевірку Управління Північно-Кримського каналу

01 жовтня 2018

Комісією Головного управління Держпраці у Херсонській області, під головуванням начальника Головного управління Віталія Берлима, розпочато перевірку дотримання вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки в Управлінні Північно-Кримського каналу, яка триватиме з 1 по 12 жовтня 2018 року.

Управління розташоване в м. Таврійськ Херсонської області, його головною метою є забезпечення водопостачання сільськогосподарських підприємств. В Управлінні Північно-Кримського каналу працює 240 працівників, які обслуговують 107 км магістрального каналу, 7 гідротехнічних споруд та 3 насосні станції.

Безперечно, основна мета перевірки – переконатись, що в Управлінні створені усі умови для безпечної та нешкідливої праці цих працівників.

Фахівці Головного управління перевірять функціонування системи управління охороною праці, роботу служби охорони праці та організацію безпечного проведення робіт з обслуговування та експлуатації: насосних станцій, гідротехнічних споруд та спеціального обладнання, електроустановок напругою до та понад 1000 В, котлів, посудин під тиском та вантажопідйомних споруд, систем газопостачання, технологічного та автомобільного транспорту тощо.

У разі виявлення недоліків Управління Північно-Кримського каналу отримає обов’язкові до виконання приписи та матиме можливість їх виправити.

Довідково: Загальна довжина магістрального каналу – 400,5 км. Вода в канал подається через Головну перегороджуючу споруду, яка була збудована одночасно з Каховською ГЕС у п’ятдесятих роках минулого століття. Перший пуск дніпровської води через головну споруду відбувся 25 травня 1958 року.

З 2014 року Північно-Кримський канал забезпечує водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, обслуговуючи п’ять управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Олешківське, Скадовське, Чаплинське) та майже дев’яносто фермерських господарств, що користуються водою безпосередньо з Північно-Кримського та Перекопського каналів. При цьому зрошувані площі складають біля 40 тисяч га, водозабір – біля 550 млн. м3.