На базі Херсонської філії ПАТ «Укртелеком» відбулася селекторна нарада

15 червня 2018

Наказом Міністерства соціальної політики України від 05.05.2018 №648 затверджено План заходів щодо організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей.

З метою обговорення механізму використання «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» в повному обсязі та питань організації оздоровчої кампанії у 2018 році, 15 червня 2018 року відбулася Всеукраїнська селекторна нарада.

Селекторна нарада пройшла на базі Херсонської філії ПАТ «Укртелеком»  у вигляді відеоконференц-зв’язку за участі заступника голови обласної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служб у справах дітей, органів державного нагляду та контролю.  До участі у селекторній нараді долучився заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Володимир Бондарчук.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей є показником рівня життя населення та розвитку держави в цілому, а для країни мають важливе соціальне та економічне значення.

Упродовж минулого року, з метою запобігання травматизму в дитячих оздоровчих закладах Херсонщини, було проведено низку  заходів: консультації, роз’яснення, семінари та зустрічі з трудовими колективами, на яких серед іншого йшлося про безпечну експлуатацію споруд на спортивних майданчиках.

У 2017 році було організовано 4 тематичні наради в Голопристанському, Генічеському, Скадовському та Каланчацькому районах області, взято участь у складі робочої групи при Генічеській районній державній адміністрації щодо готовності оздоровчих закладів Азовського узбережжя до безпечного функціонування в літній період.

Головним управлінням Держпраці у Херсонській області, у попередньому 2017 році обстежено 39 оздоровчих закладів, у т.ч. 14 перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

За результатами заходів державного нагляду керівникам оздоровчих закладів було видано розпорядчі документи щодо усунення виявлених порушень, які було усунено до початку оздоровчого сезону.

На сьогодні, ГУ Держпраці продовжує здійснювати перевірки щодо готовності закладів відпочинку дітей – до оздоровчого сезону 2018 року.

Станом на 15.06.2018 року спеціалістами Головного управління Держпраці у Херсонській області перевірено 33 заклади оздоровлення та відпочинку дітей у Генічеському та Скадовському районах Херсонської області, більшість з яких – позапланово за наявності підстав, визначених статтею 6 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Основні виявлені порушення законодавства з охорони праці:

– не призначені відповідальні посадові особи за справний стан та безпечну експлуатацію холодильних установок, за технічний стан вентиляційного обладнання, за безпечну та надійну експлуатацію будівель та споруд;

– не проводяться поточні ремонти установок, що використовують газ, не забезпечено технічне обслуговування газових колонок та конвекторів;

– не пройшли відповідне навчання і перевірку знань працівники, що виконують газонебезпечні роботи;

– на майданчику з немеханізованими атракціонами для дітей місця приземлення з гірок та гойдалок не засипані піском або тирсою шаром 300 мм та ін.

За результатами перевірок виявлено 232 порушення нормативно-правових актів з охорони праці; готуються до суду 2 позови щодо заборони виконання робіт та/або експлуатації обладнання, що могли загрожувати життю або здоров’ю працюючих; накладено 10 адміністративних штрафів на керівників закладів. Керівникам оздоровчих закладів видані обов’язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень.

Позапланові перевірки місць з масовим перебуванням людей, зокрема дитячих оздоровчих закладів, триватимуть до кінця червня поточного року.