Семінар з військовослужбовцями щодо запобігання нещасним випадкам на робочих місцях

03 травня 2019

В межах проведення заходів до Всесвітнього дня охорони праці, на базі Херсонського прикордонного загону, за участю начальника відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки Валентина Ігнатчика, відбувся семінар для військовослужбовців, які виконують роботи на устаткуванні підвищеної небезпеки.

В ході семінару розглянуті питання запобігання нещасним випадкам на робочих місцях.

«Згідно зі статистикою МОП, в результаті впливу небезпечних виробничих факторів, присутніх на робочих місцях, в світі щорічно гине 2 млн. 78 тисяч осіб. Тобто кожну хвилину гине п’ять чоловік. Ще 374 млн. працівників щорічно виявляються потерпілими від нещасних випадків на виробництві без смертельного наслідку. Крім того, що нещасні випадки на виробництві стають причиною численних страждань, вони завдають значних економічних збитків працівникам і їх сім’ям, роботодавцям і всій економіці в цілому. Пов’язані з роботою випадки травматизму, погіршення стану здоров’я і захворювань обходяться світовій економіці приблизно в 4% ВВП», – повідомив присутнім Валентин Ігнатчик.

Крім того, фахівець акцентував увагу на виконанні вимог Закону України «Про охорону праці» щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці.

Валентин Ігнатчик ознайомив присутніх зі зверненням Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та повідомив, що заходи, мають тривати протягом 2019 року й охопити якомога більшу частину працюючих громадян і всі без винятку сфери економічної діяльності.

Наприкінці семінару фахівець наголосив: «Закріплення практики щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці допоможе мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики і тим самим поліпшити результати роботи у сфері охорони праці».