Відбулася колегія Головного управління Держпраці у Херсонській області

20 червня 2018

20 червня, під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталія Берлима, відбулося засідання колегії Головного управління.

У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів Головного управління, представники УДНК ГУ ДСНС у Херсонській області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Херсонській області, управління з питань цивільного захисту ОДА, управління державних допомог, житлових субсидій, сім’ї та праці Департаменту соціального захисту населення ОДА, Об’єднання організації роботодавців Херсонщини,  ДП «Миколаївський ЕТЦ», Херсонська обласна міжгалузева рада професійних спілок Федерації професійних спілок України та ін.

Учасники колегії заслухали результати та хід виконання планових перевірок:

ПАТ «Херсонський завод «Судмаш», у ході якої виявлено 103 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, близько 75% з яких вже усунено;

КЗ «Херсонська обласна психіатрична лікарня» – 161 порушення з охорони праці. За наданою інформацією на цей час усунено близько 70% виявлених перевіркою порушень;

Херсонський національний технічний університет  – 138 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. На сьогоднішній день усунено близько 50%.

Завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Херсонській області Тетяна Єлісєєва доповіла про результати розслідування нещасних випадків із смертельними наслідками, які сталися з працівниками ТОВ «Рівненський ХПП», ПП «АРМ-АГРО», ПП «Жилсервісс», ТОВ «ЛДК» та ін., групових нещасних випадків, нещасних випадків, які за результатами роботи комісій зі спеціальних розслідувань визнані не пов’язані з виробництвом. Представники підприємств, на яких сталися нещасні випадки зі смертельними наслідками, розповіли про результати проведених заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку, розроблені комісією зі спеціального розслідування таких випадків.

У ході колегії розглянули стан організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці. Лікар з гігієни праці управління з питань праці Головного управління Іван Єременко зазначив, що за 5 місяців 2018 року періодичним медичним оглядам згідно інформації заключних актів підлягало 6888 осіб, які зайняті на важких та шкідливих умовах праці, оглянуто 6826 осіб.

З початку року фахівцями Головного управління Держпраці у Херсонській області було розслідувано 2 випадки хронічних професійних захворювань та складені акти розслідування за формою П-4. Перше розслідування було проведено на Херсонській філії АСК «Укррічфлот», друге на Херсонському державному заводі «Палада». Розслідування проводились комісіями в складі яких були представники Головного управління Держпраці у Херсонській області, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Херсонській області, фахівці лікувально-профілактичних закладів, представники профспілок та роботодавців. У ході розслідувань було встановлено, що основними причинами виникнення хронічних професійних захворювань стало перевищення показників шумового навантаження, високі показники важкості та напруженості праці, перевищення концентрації шкідливих хімічних речовин в повітрі робочої зони.

Також було обговорено питання стану реалізації органами місцевого самоврядування функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю.

На сьогоднішній день на території Херсонської області створено 27 об’єднаних територіальних громад  – сіл, селищ, міст та функціонують 4 виконавчих органа міських рад міст обласного значення (виконавчі органи рад).

Слід зауважити, що позитивне вирішення цього питання вкрай необхідне саме для органів місцевого самоврядування, бо надається можливість своїми силами вирішити питання поповнення місцевих бюджетів, шляхом контролю за своєчасною виплатою заробітної плати, додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізацією трудових відносин в районі.

За підсумками роботи колегії ухвалено низку рішень, зокрема щодо організації заходів державного нагляду за дотриманням законодавства про працю.