До уваги виробників та розповсюджувачів! Зміни законодавства у ринковому нагляді до опису знака відповідності технічним регламентам

30 березня 2021

З метою дерегуляції у сфері господарської діяльності та зменшення регуляторного тиску на бізнес з боку держави прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до опису знака відповідності технічним регламентам» від 10 березня 2021 р. № 195, якою внесено зміни до пункту 2 та доповнено пункт 4 Опису знака відповідності технічним регламентам, затвердженого ПКМУ від 13.12.2015 №1184.

Основними цілями державного регулювання зазначеного регуляторного акту є встановлення вимог до опису Знака відповідності, які дозволять виконання рельєфного зображення цього знака двома контрастними кольорами із використанням методу тиснення, лиття, штампування, тощо, а також визначити допустимі відхилення від пропорцій його форми через технологічні особливості способу нанесення цього знака, що сприятиме припиненню практики застосування з боку органів державного ринкового нагляду до суб’єктів господарювання обмежувальних заходів через невідповідність Знака відповідності встановленим законодавством вимогам.

Другорядними цілями державного регулювання зазначеного регуляторного акта є зменшення фінансових витрат, пов’язаних з дооснащенням суб’єктами господарювання своїх виробничих потужностей додатковим високовартісним обладнанням з метою запобігання деформації Знака відповідності у зв’язку із технологічними особливостями та способами його нанесення на продукцію.

Так, суб’єктам господарювання надано можливість під час маркування продукції Знаком відповідності наносити його зображення плоским і виконувати двома контрастними кольорами або рельєфним і виконувати одним кольором та/або наносити Знак відповідності з допустимим відхиленням пропорцій його форми до 20% від встановлених законодавством вимог, у зв’язку із технологічними особливостями та способами його нанесення.