Перевірки з ринкового нагляду у суб’єктів господарювання, що реалізують/або вводять в обіг продукцію

21 жовтня 2020

Головне управління Держпраці у Херсонській  області з метою забезпечення відповідності нехарчової продукції встановленим вимогам та уникнення загроз громадським інтересам на підприємствах області продовжує проведення перевірок з ринкового нагляду у суб’єктів господарювання, що реалізують/або вводять в обіг продукцію на території Херсонської області.

Так, фахівцями відділу експертної роботи ринкового нагляду та надання адміністративних послуг проводились перевірки нехарчової продукції засобів індивідуального захисту, машини та устаткування, обладнання, що працює під тиском, торгівельних марок Metabo,WORCRAFT, WELDAS, VITA які виробляють таку продукцію: компресори, пили ланцюгові й інша продукція, що має конструкцію високої та простої складності, рукавиці зварника, окуляри газозварювальні, тощо.

За результатами перевірок виявлена низка типових порушень, а саме:

  • розповсюджувачі допускають надання продукції на ринку, яка не відповідає встановленим вимогам та не пересвідчуються у вжитті заходів, необхідних для приведення такої продукції у відповідність;
  • відсутнє маркування продукції національним знаком відповідності;
  • відсутня декларація про відповідність технічним регламентам або декларація про відповідність складена з порушеннями;
  • на виробах відсутнє нанесення дат виготовлення, найменувань виробників, ідентифікаційних або розпізнавальних знаків, що мають форму піктограм, тощо.

Розглянуто та винесено Рішення про застосування обмежувальних (корегувальних) заходів до продукції, яка не відповідала встановленим вимогам, шляхом усунення формальної невідповідності та приведення продукції у відповідність зі встановленими вимогами. З метою запобігання розповсюдження продукції, що не відповідає встановленим вимогам на території України, посадовими особами відділу проводяться позапланові перевірки суб’єктів господарювання, які поставили відповідну продукцію.

Адміністративно-господарські санкції накладаються на кожну модель, артикул чи партію продукції, яка є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, незалежно від кількості одиниць такої продукції та/або місць її реалізації.