За період січень-лютий 2021 року Головним управління Держпраці у Херсонській області проведено 3 семінари у розповсюджувачів нехарчової продукції

24 лютого 2021

З метою інформованості громадськості щодо здійснення заходів ринкового нагляду в межах сфери відповідальності Держпраці, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а також з питання підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами України необхідного рівня правових знань в межах законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукцію за період з січня по лютий 2021 року головними державними інспекторами відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг проведено три семінари із розповсюджувачами та споживачами (користувачами) нехарчової продукції відповідно до затвердженої програми.

На семінарі висвітлені наступні питання:

  1. Огляд основних вимог Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
  2. Сфера відповідальності Держпраці, як органу державного ринкового нагляду (постанова КМУ від 28.12.2016 р. № 1069).
  3. Порядок подання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції органам державного ринкового нагляду (постанова КМУ від 26 грудня 2011 р. № 1401).
  4. Знак відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення (постанова КМУ від 30.12.2015 р. № 1184).
  5. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру (постанова КМУ від 22 березня 2001 р. № 270).
  6. Відповіді на питання учасників семінару.

Також, обговорені проблемні питання, що виникають у розповсюджувачів при придбанні та обігу певних видів нехарчової продукції та наявності всіх необхідних супроводжуючих документів, зокрема декларацій про відповідність Технічним регламентам.