Активізовано роботу робочої групи з питань легалізації праці та зайнятості населення Нововоронцовської СТГ

14 січня 2022

Легалізація трудових відносин між найманими працівниками та роботодавцями на території Нововоронцовської селищної територіальної громади – є одним із пріоритетних напрямків роботи виконавчих органів громади. У зв’язку з цим, на початку нового року, активізовано роботу робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Адже саме через виплату заробітної плати «у конвертах» бюджет громади  недоотримує чималі кошти, які могли б піти на фінансування медицини, освіти чи ремонт доріг.

11.01.2022 за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Херсонській області Аліни Байрак, начальника Нововоронцовської ДПІ ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м.Севастополі  Владлени Ломакіної та провідного фахівця з питань зайнятості Нововоронцовської районної філії Херсонського ОЦЗ Ірини Дубини був здійснений виїзд робочої групи з питань легалізації праці та зайнятості населення до суб’єктів господарювання Нововоронцовської територіальної громади.

В результаті обстежено 17 суб’єктів господарювання, під час обстежень яких, проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками стосовно вимог трудового законодавства. Зокрема, щодо необхідності оформлення трудових відносин з найманими працівниками, своєчасного повідомлення органів ДПС про прийняття працівника на роботу; недопущення працівника до роботи без оформлення трудових відносин; про відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства; про розмір штрафних санкцій у випадку виявлення порушень.

Також було акцентовано  увагу на  тому, що дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати заробітну плату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.