До відома суб’єктів господарювання, що розповсюджують засоби індивідуального захисту, обладнання, що працює під тиском, машини та устаткування, тощо.

04 серпня 2021

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Обов’язки суб’єктів господарювання під час здійснення ринкового нагляду продукції встановлюються Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Законом України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, виданими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами, технічними регламентами.

Так, суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на вимогу органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати:

1) будь-який суб’єкт господарювання, який поставив їм відповідну продукцію;

2) будь-який суб’єкт господарювання, якому вони поставили відповідну продукцію.

Суб’єкти господарювання зобов’язані зберігати документацію на продукцію протягом строку, встановленого відповідним технічним регламентом, а якщо такий строк технічним регламентом не встановлено:

1) виробник – протягом десяти років з дня введення ним відповідної продукції в обіг;

2) уповноважений представник, імпортер або розповсюджувач – протягом десяти років з дня одержання ним відповідної продукції.

Враховуючи вимоги Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, а також вимоги відповідних технічних регламентів, суб’єкти господарювання, що розповсюджують засоби індивідуального захисту, обладнання, що працює під тиском, машини та устаткування, тощо, на відміну від бухгалтерського та податкового обліку, зобов’язані зберігати документацію на продукцію протягом десяти років з дня одержання ним відповідної продукції.

У разі якщо виробник продукції не може бути ідентифікований органом ринкового нагляду, особою, що ввела таку продукцію в обіг, вважається кожен суб’єкт господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції, який протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку (терміну) не надав документацію, що дає змогу встановити найменування та місцезнаходження виробника або особи, яка поставила суб’єкту господарювання цю продукцію.

За порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» суб’єкти господарювання несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.