Херсонщина пам’ятає та шанує пам’ять Героїв Небесної сотні та учасників Революції Гідності

20 лютого 2020

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день вшанування подвигу та увічнення пам’яті українців, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Його встановлено 11 лютого 2015 року Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

З 21 листопада 2013 року і до кінця лютого 2014 року тривав період Революції Гідності в Україні, коли на Майдан Незалежності у Києві вийшли люди з мирним протестом проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста українців.

Квіти, свічки, трагічні спогади… Вони були мужні та приречені. Саме у цей день 6 років тому події в Києві змусили здригнутись всю Україну.

Вони були різні за віком, освітою, життєвим досвідом. Наймолодшому було 17, найстаршому – 83. Всі вони вірили в те, що змінять долю держави. Небесна сотня – так ми називаємо тих, хто віддав своє життя за незалежність і свободу під час подій на Майдані з 18 по 20 лютого 2014 року.

У трагічно-героїчний день фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області, жителі міста, працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадськості, учасники АТО та Революції Гідності зібралися, щоб вшанувати Героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто власним життям і своєю жертовністю демонструють прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув під час тих подій. Представники духовенства провели пам’ятний молебень.

Учасники заходу поклали квіти й лампадки до мемориалу «Героїв незалежної України».