Особливості здійснення контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах – тема практикуму в Херсонському РВ АМУ

11 грудня 2019

Начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Марієнчук С.П. 10 грудня прийняла участь у робочій нараді організованій Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України з представниками місцевих органів влади.

Темою робочої наради було обговорення заходів здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, в тому числі і в органах місцевого самоврядування, наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості.

Виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська, привітала присутніх та побажала їм успіхів у спільній справі. Зокрема, вона наголосила, що спільна співпраця органів державного контролю та органів місцевого самоврядування дасть можливість збільшити дохідну частину місцевих бюджетів.

Представник Головного управління Держпраці у Херсонській області наголосила присутнім, що статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад належать здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством, та накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

Акцентувала увагу присутніх на основних положеннях Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», учасники семінару ознайомилися з правами суб’єктів господарювання і встановленими законодавством заборонами для інспекторів.

Звернули увагу на відповідальність за порушення законодавства про працю, відповідно до статті 265 КЗпП України та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509.

Також представник Головного управління Держпраці у Херсонській області наголосила, що реалізація інспекторами праці органів місцевого самоврядування наданих їм делегованих повноважень дасть можливість спільними зусиллями захищати, насамперед, трудові права працівників області щодо оформлення трудових відносин, своєчасної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Наслідком цього стане збільшення надходжень як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад.