Перевіряємо Чаплинську лікарню – безпечне використання обладнання підвищеної небезпеки

13 січня 2022

Головним управлінням розпочато планову перевірку додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ “ЧАПЛИНСЬКА ЛІКАРНЯ”, що здійснює діяльність в смт Чаплинка Херсонської області.

Загальна кількість працівників – становить 50 осіб.

В лікарні функціонують стаціонарні відділення та допоміжні служби. Персонал виконує роботи підвищеної небезпеки та здійснює експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки: систем газопостачання, посудин, що працюють під тиском, електричного устаткування напругою понад 1000 В (трансформаторна підстанція), ліфтів. У реанімаційному, хірургічному та терапевтичному відділеннях використовуються кисневі концентратори та здійснюється централізована подача кисню з кисневих балонів.

Під час проведення наради, яка проводилась в закладі на початку перевірки, працівників було поінформовано про зафіксовані нещасні випадки в лікувально-профілактичних закладах, які використовують кисень, зокрема – про трагедію, яка сталась наприкінці грудня під час використання кисневих концентраторів у Косівській центральній районній лікарні на Івано-Франківщині. Там через недотримання вимог безпеки пожежа забрала чотири життя, ще троє людей отримали опіки.

Фахівці Головного управління провели практичні навчання з медичними працівниками, які використовують кисневі концентратори для допомоги хворим.

Також, надано методичні рекомендації щодо особливостей безпечного застосування інших джерел кисню, поінформовано про порядок отримання відповідних дозволів Держпраці, технічні регламенти оцінки відповідності медичного обладнання.