Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота в закладах охорони здоров’я щодо безпечного використання кисню

30 грудня 2021

Як відомо, залишається складною ситуація з поширенням COVID-19 в умовах всесвітньої пандемії. В Херсонській області 11 лікарень визначені як опорні заклади охорони здоров’я (першої, другої черги та резервні), які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

На виконання окремого доручення в.о. Голови Держпраці з 15 листопада 2021 року Головним управлінням проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота в медичних закладах з метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, зокрема – під час експлуатації обладнання та устаткування підвищеної небезпеки, кисневих балонів та трубопроводів, кисневих станцій, газифікаторів, концентраторів та інших джерел медичного кисню.

До відома спеціалістів лікарень доводяться методи безпечної експлуатації систем централізованої подачі кисню та кисневого обладнання, іншого обладнання підвищеної небезпеки. Так, станом на 30 грудня, превентивні заходи проведено в 11 лікарнях, розташованих у Херсоні, Олешках, Новій Каховці, Скадовську, Генічеську, Голій Пристані та Білозерці. Фахівців лікарень, які відповідають за безпечну експлуатацію кисневого обладнання, ознайомили з основними вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання кисню і можливими ризиками, а також з іншими нормативно-правовими актами з охорони праці, що діють у цій сфері.

Робота з інформування медичних працівників продовжується. Як стверджують фахівці Головного управління Держпраці – ця робота запобігає нещасним випадкам в медичних закладах. Сприяє стабільній та безаварійній роботі кисневого обладнання та медичного закладу в цілому.