РОБОТА З ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ

21 грудня 2021

Напередодні Новорічних свят, майже всі територіальні громади встановлюють ялинки біля яких розгортаються тимчасові торгівельні місця з продажу їжі та напоїв. Більшість суб’єктів господарювання бажають використати ці свята, для отримання максимального прибутку й відповідно збільшується ризик використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

З метою запобігання порушень законодавства про працю з боку таких торгівців, інспекторами Головного управління Держпраці у Херсонській області були ініційовані зустрічі з керівниками та представниками об’єднаних територіальних громад Херсонської області, на яких інспектори Головного управління вкотре звернули увагу на необхідності активізувати роботу груп з легалізації найманої праці та у разі виявлення порушень надавати відповідну інформацію про виявлені порушення до Головного управління.

Збільшення кількості обстежень торгівельних місць, створеними групами з легалізації найманої праці допоможе уникнути порушень законодавства про працю та збільшити кількість застрахованих осіб і відповідно збільшити надходження грошових коштів до місцевих бюджетів.

Інспектори Головного управління нагадали, що листи (звернення) місцевих органів влади з зазначенням інформації про порушення законодавства про працю є підставою для здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Лише плідна співпраця Головного управління й об’єднаних територіальних громад допоможе до подолання незадекларованої праці на території області.