Семінар для безробітних осіб Великолепетиського району на тему: «Легалізація найманої праці та оформлення трудових відносин».

29 грудня 2021

Днями у Великолепетиській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості  головний державний інспектор Валентина Корнієнко провела онлайн – семінар з безробітними особами на тему: «Легалізація найманої праці та оформлення трудових відносин».

Під час семінару фахівець надала роз’яснення, щодо процедури та порядку укладання трудового договору. Зауважила, що  необхідно розрізняти такі поняття, як прийняття на роботу з випробувальним терміном та стажування.

Зокрема, інспектор звернула увагу учасників заходу на хитрощі деяких роботодавців, які пропонують «стажування» перед вирішенням питання працевлаштування і надала роз’яснення щодо законності такої пропозиції.

Стажування – це набуття особою практичного досвіду виконання завдань та обов’язків у певній професійній діяльності або галузі знань. Законодавство передбачає можливість його застосування для певних категорій осіб, а саме: студентів та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні.

У всіх інших випадках роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку. Тобто «маніпулювати» поняттям стажування – не можна!

Разом з тим, відповідно до статті 26 КЗпП України при укладанні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

На завершення учасники заходу мали змогу поспілкуватися з представником Головного управління та отримати кваліфіковані відповіді на хвилюючі питання.