СЕМІНАР НА ТЕМУ: відсторонення невакцинованих працівників від роботи

10 грудня 2021

Останнім часом до Головного Управління Держпраці у Херсонській області надходить багато звернень у вигляді письмових запитів та телефонних дзвінків від громадян Херсонщини щодо правомірності відсторонення від роботи через відмову від вакцинації проти COVID-19.

У зв’язку з чим, 8 грудня 2021 року інспектором праці Головного Управління Держпраці у Херсонській області разом із представниками  Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області та Нововоронцовської філії Херсонського обласного центру проведено онлайн-семінар з керівниками комунальних закладів, щодо відсторонення невакцинованих працівників від роботи.

Під час семінару фахівцями відомств надано відповіді на ключові запитання, які  надходили від учасників заходу, а саме: щодо правових підстав та процедури відсторонення від роботи, на який строк відбуватиметься відсторонення, чи зберігається за відстороненим працівником робоче місце та чи буде він отримувати зарплату, відповідальності роботодавця за допущення до роботи невакцинованого працівника тощо.

Наприкінці семінару головним інспектором праці Аліною Байрак зазначено – «Станом на сьогодні вакцинація від COVID-19 є добровільною справою кожного громадянина. Тому, відмова працівника від вакцинації не може бути підставою для звільнення, за ініціативою роботодавця!».