Відеоконференція із соціальними партнерами про недопущення порушення трудових прав медичних працівників.

21 лютого 2022

За ініціативи Головного управління Держпраці у Херсонській області відбулась відеоконференція із представниками державних органів та соціальних партнерів на якій йшлося про зміни, які відбулися при нарахуванні заробітної плати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» та про забезпечення трудових прав медичних працівників.

Під час зустрічі перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Яна Скуратовська повідомила про  порядок нарахування та виплати заробітної плати медичним працівникам та про проблемні питання щодо практичного застосування норм постанови.

Зазначила що інспекторами праці щоденно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з керівниками закладів охорони здоров’я Херсонщини, у рамках якої йдеться про  обов’язкове підвищення базового рівня заробітної плати для медичних працівників. Особлива увага інспекторів звертається на недопущення незаконного переведення медичних працівників на неповний робочий час, примусу їх до написання заяв щодо переведення на неповну зайнятість зі збереженням навантаження повної ставки.

         «Роботодавці не мають законних підстав примушувати медичних працівників писати вищевказану заяву» – зауважила Яна Скуратовська.

         За результатами конференції учасники заходу домовились  консолідувати зусилля щодо попередження порушень керівниками  закладів охорони здоров’я Херсонщини вимог законодавства про працю відносно медичних працівників, а у разі наявної інформації про порушення трудових прав медиків повідомляти про дані факти Головне управління.