РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ: як інспектор праці допоміг вагітній жінці відстояти своє право на працю, а роботодавцю не порушити вимоги законодавства

03 грудня 2021

Вже більше п’яти років Олена (ім’я змінено) сумлінно працює в одному з продовольчих магазинів Херсону. Керівник магазину завжди цінував свою продавчиню та заохочував Олену за її працю, але одного дня все змінилось. Коли  Олена дізналась про свою вагітність їй кортіло розділити свою радість геть з усіма знайомими, так Іван  (ім’я змінено), керівник Олени, дізнався про майбутні зміни в її житті.

Наступного дня, Іван запропонував Олені  написати заяву на звільнення за власним бажанням. Олена майже закінчила писати заяву аж як раптом згадала про виступ на телебаченні інспектора Держпраці, в якому він розповідав про захищеність праці вагітних жінок та  зателефонувала до інспекторів праці.

Вислухавши Олену, інспектор запропонував їй шляхи вирішення даного питання і дізнався хто є її роботодавцем. Заспокоївши жінку інспектор відразу зателефонував Івану. При спілкуванні  з’ясувалось, що роботодавець злякався і немає уяви які дії вчиняти у випадку отримання від Олени листка непрацездатності по вагітності і пологам та її майбутньої соціальної відпустки по догляду за дитиною.

Керівнику Олени на усі його запитання було надано ґрунтовні роз’яснення та запропоновано у майбутньому при виникненні будь-яких сумнівів і питань з трудового законодавства, звертатись за консультаціями до Держпраці.

Після отриманих роз’яснень обидві сторони знайшли порозуміння, Олена відстояла своє право на працю, а Іван дізнався яким чином здійснюється виплата допомоги по вагітності та пологах, як оформлювати розпорядчі документи на соціальну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років і що саме важливе дізнався як не допускати порушень законодавства про оплату праці відносно своїх працівників.