Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Запрошуємо юних херсонців до участі у Всеукраїнському конкурсі малюнку «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

Захід проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці».У головному управлінні Держпраці Херсонської області вважають проведення таких конкурсів надзвичайно важливим заходом, адже підростаюче покоління незабаром поповнить ряди працюючих громадян. Популяризація питань охорони праці, привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці та виховання високої культури безпеки праці серед молоді – основна мотивація заходу.
 
Згідно Положення про Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Охорона праці – очима дітей» з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2016 році, оприлюднюємо 
Умови участі у конкурсі:
учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:
перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;
друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;
третя група - автори робіт віком від 15 до 18 років.
Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової  безпеки,  а  саме:  
безпечного ведення  робіт  у  вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті. 
Приймаються  лише індивідуальні оригінальні  авторські роботи,  що відповідають умовам конкурсу. Роботи,  надіслані на  конкурс,  не  рецензуються  та  не  повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані ДП «Редакція журналу «Охорона праці» для виготовлення друкованих матеріалів та тиражування; Службою Держпраці та її територіальними органами - для використання в організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, транслюванні на телебаченні, передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.
Малюнки мають відповідати таким вимогам:
1. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.
2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.
3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.
4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою: назву роботи; прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон; сферу діяльності батьків; назву навчального закладу; прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника. 
Критерії оцінювання конкурсних робіт:
-актуальність теми;
-практичне значення;
-доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;
-оригінальність та оформлення;
-ступінь самостійності автора у виконанні роботи;
-якість роботи тощо.
Відбіркові регіональні тури конкурсу (перший етап)
Відбіркові тури конкурсу проводяться до кінця лютого 2016 року. 
Для оцінки і відбору кращих робіт та визначення переможців відбіркових регіональних турів конкурсу організовуються засідання журі, яке визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці відбіркових регіональних турів конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Служби Держпраці та її територіальними органами. 
Нагородження проводиться ДП «Редакція журналу «Охорона праці», керівництвом теруправлінь Держпраці із залучення спонсорів та співорганізаторів проведення конкурсу. Автори робіт, які посіли І місця на відбіркових регіональних турах конкурсу, стають лауреатами конкурсу. За можливості, проводиться виставкова експозиція найкращих за задумом робіт учасників, організовується їх показ на регіональному телебаченні, у громадському транспорті, офіційних сайтах тощо.
До 6 квітня 2015 року твори переможців відбіркових регіональних турів конкурсу, які посіли І місце у трьох вікових групах разом із відповідними копіями протоколів журі, направляються територіальними органами Держпраці для участі у Фіналі конкурсу до офісуДП «Редакція журналу «Охорона праці. Від кожного територіального органу Держпраці має надійти не більше трьох художніх робіт. 
Фінал конкурсу (другий етап)
Проведення Фіналу конкурсу організовується  ДП «Редакція журналу «Охорона праці»  в період з 1 по 28 квітня 2016 року.
Для визначення переможців Фіналу конкурсу організовується засідання журі, склад якого затверджується Головним редактором ДП «Редакція журналу «Охорона праці». Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці Фіналу конкурсу урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах.
На офіційних сайтах розміщуються відеоролик кращих малюнків 
лауреатів та переможців Фіналу конкурсу з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків. Також, за можливості, проводиться виставкова експозиція робіт учасників, формується та організовується їх показ на телебаченні, моніторах у потягах Метрополітену, у маршрутних таксі тощо.
Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок ДП «Редакція журналу «Охорона праці» та залучених до проведення конкурсу спонсорів.
Конкурсні роботи на відбірковий регіональний тур Херсонщини відправляти до 15 лютого 2016 року на адресу територіального управління Держпраці у Херсонській області: 
вул. Горького,8, м. Херсон, 73000.
 
Довідки за телефоном завідуючої сектором документозабезпечення та контролю Овчарук Оксани Олександрівни: (0552) 49-23-86