Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Інформуємо про легальну працю в області

Фахівці Головного управління щотижня  проводять роз’яснювальну роботу в районах Херсонської області, де відсутні інспектори праці.
Так, впродовж реалізації першого блоку пілотного проекту з подолання нерегламентованих трудових відносин проводяться семінари  з безробітними, роботодавцями та працюючим населенням Лепетихи, Рогачика, Горностаївки, Каланчака, Чаплинки та Цюрупинська.
На семінарах обговорюються зміни в здійсненні державного контролю за дотриманням законодавства про працю, переваги офіційного працевлаштування, ризики для роботодавців та працівників у разі неоформлення трудових відносин.
Відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник не має жодних гарантій, передбачених законодавством, а роботодавець, в свою чергу, не в змозі вимагати від працівника нести матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству внаслідок порушення покладених на нього трудових обов’язків.
А офіційне працевлаштування  надає економічні та соціальні гарантії тим, хто влаштовується на роботу: право на відпустку, гарантований розмір заробітної плати, оплату лікарняного, соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та ін. Крім того, укладення трудового договору та запис у трудовій книжці захищають найманого працівника відповідно до чинного трудового законодавства у разі порушення його прав, зокрема: якщо роботодавець затримує або не виплачує заробітну плату; не додержується інших своїх зобов’язань.