Головне управління Держпраці

у Херсонській області

Якщо ви отримали повідомлення про перевірку нехарчової продукції

Дуже часто при отриманні повідомлення про перевірку нехарчової продукції суб´єкти господарювання задають питання щодо предмету перевірки.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» при проведенні у розповсюджувачів планової перевірки характеристик продукції об’єктами перевірки є:

а) наявність на продукції знака відповідності технічним регламентам (у тому числі ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності), якщо його нанесення на продукцію передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання правил застосування і нанесення знака відповідності технічним регламентам;

б) наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено технічними регламентами, та їх відповідність встановленим вимогам;

в) наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією.

Згідно із Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», декларацію відповідності складає виробник або його уповноважена особа, постачальник або монтажна організація (щодо ліфтів) за результатами оцінки відповідності, яку проводить акредитований орган оцінки відповідності.

Реєстр призначених органів з оцінки відповідності (ООВ) вимогам технічних регламентів знаходиться на вебсайті Мінекономрозвитку  в розділі:  Головна » Діяльність » Технічне регулювання.

Юридичну відповідальність за правильність і достовірність оформлення Декларації відповідності несе виключно особа, яка оформила і підписала декларацію відповідності.

Слід зауважити, що вимогою більшості технічних регламентів, що є у сфері відповідальності Держпраці, є зберігання копій декларацій та сертифіката відповідності протягом 10 років.

Разом з тим, звертаємо увагу, що кожна одиниця продукції повинна супроводжуватись знаком відповідності технічному регламенту.